• Ви знаходитесь тут:

• Діяльність закладу освіти на період воєнного стану в Україні

Шановні батьки!

Тимчасово призупинено діяльність закладу дошкільної освіти під час воєнного стану Відповідно до Указів Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», від 14 березня 2022 року № 133/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», листа Міністерства освіти і науки України від 25.02.2022 No1/3276-22 «Про організацію освітнього процесу», наказу комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 430 Харківської міської ради» від 25.02.2022 № 7 «Про тимчасове призупинення освітнього процесу», з метою збереження життя і здоров'я учасників освітнього процесу, в КЗ "ДНЗ № 430" тимчасово припиняється освітній процес.

/Files/images/101.jpg

Що враховувати в організації освітнього процесу в дитячих садках під час воєнного стану

Основні ідеї

Базовий компонент дошкільної освіти як Державний стандарт є актуальним у будь-який час. Він утверджує політику держави в галузі дошкільної освіти. Заклади дошкільної освіти (далі — ЗДО) мають відповідати його вимогам і під час дії воєнного стану. Зокрема, під час організації освітнього процесу з дітьми будь-якої вікової групи ЗДО мають використовувати:

• ідеї гуманістичної педагогіки, спрямовані на гуманне ставлення до дитини;
  • теорію природовідповідності, за якою в дитини треба розвивати задатки та здібності, зберігаючи її природу;
  • ідеї патріотичного та громадянського виховання;
  • ідеї солідарної відповідальності держави, громади, родини, фахівців педагогічної освіти й інших професій, причетних до піклування, догляду та розвитку дітей раннього й дошкільного віку.

Першочергові завдання

ЗДО мають стати осередками, які дають змогу дітям отримувати не лише знання та практичні вміння для життя, а й психолого-педагогічну підтримку, допомагати не втрачати відчуття приналежності до спільноти.

У зв’язку з тим, що в частині регіонів України зберігається загроза для життя, більшість ЗДО тимчасово призупинила освітній процес. Наразі частково відновлюють роботу заклади, розташовані на безпечній території. Освітній процес у них здійснюють очно, з використанням дистанційних форм роботи й у змішаному форматі.

В умовах воєнного стану ЗДО спрямовують свою діяльність на розв’язання першочергових завдань, зокрема:

• налагоджують ефективну комунікацію учасників освітнього процесу;
  • відновлюють освітній процес для всіх дітей;
  • зараховують до закладу дітей раннього та дошкільного віку з числа внутрішньо переміщених осіб за місцем тимчасового проживання;
  • створюють у закладі безпечні умови для всіх учасників освітнього процесу;
  • створюють умови для підвищення фахового рівня педагогічних працівників щодо організації
  • надають педагогічну підтримку дітям раннього та дошкільного віку, зокрема й з особливими освітніми потребами, їхнім батькам;
  • здійснюють інформаційну підтримку та психологічний супровід учасників освітнього процесу;
  • співпрацюють з інклюзивними ресурсними центрами;
  • застосовують інструменти управлінської діяльності, щоб розв’язувати надзвичайні ситуації.
  • Організація комунікації

В умовах війни педагогічні працівники мають бути готовими та спроможними повноцінно надавати освітні, інформаційні, консультаційні послуги сім’ям, які виховують дітей раннього та дошкільного віку. Для цього слід віддавати перевагу системам комунікації з дітьми, їхніми батьками, сім’ями, педагогами, що дають змогу встановити швидкий обмін інформацією, мобільність зворотного зв’язку.

Під час організації комунікації учасників освітнього процесу працівники ЗДО мають:

• сприяти організації комунікації дітей та їхніх батьків з іншими членами громади;
  • створювати безпечний соціально-освітній простір;
  • адаптувати освітній процес в умовах війни з урахуванням ситуацій, що склалися;
  • добирати форми та методи взаємодії між учасниками освітнього процесу відповідно до конкретної ситуації кожного;
  • володіти інформацією щодо ресурсного забезпечення освітнього процесу в умовах дистанційної роботи;
  • володіти навичками організації та проведення онлайн-заходів;
  • налагоджувати комунікацію з учасниками освітнього процесу в телефонному режимі, через листування електронною поштою тощо.