СВЯТА ТА ТРАДИЦІЇ НАШОГО САДОЧКА

У ЗДО для дітей та батьків, традиційно проходило багато заходів, свят та розваг

1 вересня- День знань

Розвага для дітей, батьків, мешканців мікрорайону. Зустріч з дитячим садком, друзями, педагогами. На це свято приходить багато гостей. Звучать весела музика, привітання, дитячий гомінкий сміх. Розвага проводиться на вулиці.

27 вересня- День дошкілля

Для дітей організовуємо малюнки на асфальті, шоу мильних бульбашок, , співаємо дитячі пісні. Педагоги перевдягаються в казкових персонажів, і на протязі дня звеселяють дітей.

14 жовтня-свято Покрови, День захисника України

Вихованці садочка знайомляться з історією козацтва в Україні, з традиціями та обрядами, яких дотримувались українці в цей день. Для дітей дошкільного віку організовуємо розвагу "Козацькому роду нема переводу». Традиційно організовуємо виставку дитячих малюнків до Дня захисника України, де діти разом із батьками.

Золота осінь- святкові ранки

Традиційна розвага для всіх вікових груп.В старших групах проводиться "Ярмарок", розвага в народному стилі, всі учасники в українських костюмах. Лунає жвава українська пісня, жарти, проводяться ігри.

6 грудня- День збройних сил України

Всі вітають майбутніх захисників Вітчизни-хлопчиків. Проходять розваги, ігри, естафети, спортивні конкурси і змагання.

19 грудня- свято Миколая

До діток приходить Святий Миколай. До слухняних діточок - з подарунками, а до неслухняних - з різочками. Малята вчать пісні та вірші. В яких прославляють Святого Миколая.

Новий рік-новорічні ранки

Найдовгоочікуваніше та найулюбленіше свято малечі та дорослих. Для всіх дітей проводиться веселе свято, бал-маскарад, на якому діти співають, танцюють, читають вірші, представляють свої костюми і, звичайно, отримують призи та подарунки від Діда Мороза і Снігуроньки. У підготовці зимового свята беруть участь всі працівники дитячого садочка, батьки!

7 січня- Різдво

У закладі проходять обрядові дійства, розваги для дітей, колядки.

13-14 січня свято Маланки та Василя

Діти розповідають щедрівки, посівалки, виконують обрядові дійства.

Зимонько-зима!- спортивна розвага

Спортивна розвага для дітей, батьків, мешканців мікрорайону. Проводиться в січні-лютому кожного року на свіжому повітрі. Яскрава, весела розвага.

8 березня- свято Весни

Традиційне сімейне свято, на якому діти шанують своїх улюблених матусь, бабусь, працівників д/с, а хлопчики вітають дівчаток. Діти радіють весні. До цього свята готуються всі! Батьки пишаються своїми дітьми та фіксують це свято на фотоплівку для історії.

9 березня-відзначаємо День народження Т. Шевченка

Проводимо тематичні розваги та заняття присвячені цьому дню. Вихованці мають змогу українські таночки, співати пісні та обігрувати невеличкі сценки.

Останній тиждень лютого – перший тиждень березня «Масляну вітаємо – Зиму проводжаємо»

Наші педагоги навчають дітей берегти та шанувати народні звичаї, традиції, що з покоління в покоління передаються нашими предками; прославляти свій рідний край та з любов’ю відноситися до всього прекрасного, що нас оточує.Діти розповідають про традиції та обряди на Масляну, читають вірші, співають пісні про весну, водять хороводи. Під час виступу діти проявляють себе дуже яскраво та артистично.

27 березня-День театру

На протязі тижня діти дошкільного віку проводять інсценізацію різних казок

В квітні місяці святкуємо Великдень

8-9 травня День пам'яті та примирення і День перемоги над нацизмом у другій світовій війні

У цей день старші дошкільнята знайомляться з історією народу, читають вірші, виготовляють подарунки для гостей.

День матері

В Україні офіційно відзначається щорічно у другу неділю травня з 1999 року. В нашому дитячому садку проводяться різноманітні заходи під гаслом "Мамо сонечко моє - ми твої промінчики", разом з матусями оформлюється фотовиставка.

Випускний бал

Промайнув навчальний рік, наче комета на небосхилі, а у старших групах дитячого садка починається свято - випускний бал. Випускників вітають діти, почесні гості, батьки, педагоги.

В Україні Міжнародний день захисту дітей святкується з 1998 року.

В дитячому садку 1-го черня відбуваються різноманітні заходи, що підкреслюють увагу до дитячих прав і до формування гармонійно особистості.

Традиційними стали: участь вихованців у заходах мікрорайону, конкурс дитячого малюнку на асфальті, розваги для кожної групи, виставка дитячих робіт.На ці заходи запрошуються батьки, мешканці мікрорайону.

7 липня- Івана Купала

Для дошкільників організовується веселе свято: діти співають обрядові пісні, стрибають через імпровізоване вогнище, пускаємо віночки, а хлопчики вудочками виловлюють їх. Дівчатка в красивих віночках, хлопчики в ковпачках, одянені в українські костюми з радістю приймають участь в усіх іграх, хороводах.

23 серпня– День міста Харкова.

24 серпня - День Незалежності.

Святково і урочисто проходять ці свята на головному майданчику садочка. Вихованці старших, середніх та молодших груп разом з вихователями готують незабутнє свято, на якому прославляють нашу державу та рідне місце у віршах, оспівують у піснях, змальовують чарівну красу у танцях.