ШАНОВНІ БАТЬКИ!

В рамках реалізації Стратегії популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова- успішна держава», схваленої розпорядженням КМУ від 17.07.2019 р. № 596-р (зі змінами) та листа МОН України від 23.12.2021 № 4.5/3435-21 «Щодо популяризації української мови в сім’ях, які мають дітей дошкільного віку» пропонуєм вам організувати в сім’ях україномовний день, щотижня – середа.

Ідея запропонованої батьками ініціативи - прищеплення дітям та їх батькам любові до України, до народних українських традицій, поваги до державної мови, бажання оволодіти нею та спілкуватись українською мовою в повсякденному житті.

В нащому закладі дошкільної освіти українською мовою проводяться: заняття в групі, музичні заняття, заняття з фізичної культури, ігри, свята та розваги, спілкування дорослих з дітьми.

Проблема, з якою стикнулись батьки, полягала в тому, що значна частина дітей постійно розмовляють вдома російською мовою. Спілкування з батьками показало, що вони очікують, що дітей навчать розмовляти українською мовою в садочку(школі). Однак, досвід показує, що таке навчання без активної мовленнєвої практики в умовах родинного виховання діє неефективно, і українська мова дітей стає пасивною, а не продуктивною.

Однією з головних причин є брак (або повна відсутність) активної україномовної практики у дітей у родині та в неформальних життєвих ситуаціях (на вулиці, з друзями тощо).

Міжнародний досвід навчання дітей мови і мовлення в умовах білінгвізму (двомовності) засвідчує, що без створення мовного середовища опанування мовою відбувається лише на пасивному рівні; для активного та продуктивного використання мови і розвитку мовленнєво-комунікативних навичок необхідна значна кількість та якість почутого мовою, що вивчається, із зануренням у мовне середовище.

Враховуючи це, батьки разом з вихователями садочка запропонували іншим батькам впровадити в родині щотижневі «дні практики української мови»…

Досвід Київських дитячих садочків після двох місяців впровадження ініціативи батьки з педагогами вже бачили перші позитивні результати: майже всі батьки намагаються розмовляти з дітьми українською мовою, що покращує мову як дітей, так і батьків.

Сподіваємось, що всі батьки сприймуть цю ініціативу позитивно. Пропонуємо підтримати ідею популяризації української мови та організувати СЕРЕДУ-україномовним днем в сім'ї.