Психологічну службу в КЗ «ДНЗ№430» представляє практичний психолог

Колеснік Наталія Михайлівна

/Files/images/80661654_1221584201371930_924861210795442176_o.jpg

Освіта - вища фахова, закінчила Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди у 2012 році

Основне завдання психолога в дитячому садку - зробити життя дитини зручним, комфортним, перш за все з точки зору дитячої психіки, загальних і індивідуальних особливостей її розвитку. Для того щоб вирішувати всі ці завдання, психолог проводить свою роботу за кількома напрямками:

- діагностика

Протягом усього навчального року психолог дитячого садка проводить психологічну діагностику. Вона включає в себе контроль над засвоєнням знань, умінь і навичок дітьми різних вікових груп відповідно до програми, за якою працює дитячий сад. В ході діагностики виявляються сильні сторони особистості Вашої дитини, її резервні можливості. Виявляються особливості психічного розвитку дитини і їх відповідності віковій нормі.

- консультації

надання конкретної допомоги дорослим і дітям, які звернулися за консультацією, в усвідомленні ними природи їх ускладнень, в аналізі та вирішенні психологічних питань, пов'язаних з власними особливостями, обставинами, що склалися в житті, взаємовідносинами в сім'ї, в колі друзів; допомога у формуванні нових установок і прийнятті власних рішень.

- розвиваючі заняття

розвиваючі програми можуть бути спрямовані на навчання дітей спілкуватися, разом грати, вирішувати конфлікти, уникати сварок; на розвиток психічних процесів і емоційної сфери дитини; пізнавальних процесів, дрібної моторики руки, на зняття психоемоційного напруження і досягнення душевної рівноваги та ін.;

- корекційна робота

Діти - всі різні. Одна дитина розвивається швидше, інша повільніше. Психічні процеси теж формуються стрибкоподібно. І часом буває, що розвиток якоїсь психічної функції потрібно трохи підштовхнути, щоб налагодилося нормальне засвоєння знань або поведінки. З цією метою психолог планує і проводить з дитиною корекційні заняття.

- просвітницікий

забезпечення інформацією з психологічних питань

Психологічні 3аняття 3 дітьми 3ДО

Психологічна література в кабінеті психолога для батьків та педагогів 3ДО