Дитина тікає від вас на прогулянці і біжить до дороги?

Зберігайте рекомендації, що робити в такій ситуації:

1. Дитина може просто не знати, що дорога чимось відрізняється від галявини біля дитячого майданчика. Саме тому дітям необхідно з народження розповідати, що по дорозі їздять машини, а пішоходи ходять по тротуарах. Постійно промовляйте правила:

• Перед дорогою ми ЗАВЖДИ зупиняємося, дивимося по сторонах, перевіряємо, чи є машини .
  • Дорогу переходимо тільки по пішохідному переходу (по зебрі) .
  • Еслі є світлофор , чекаємо коли загориться зелене світло .
  • Дорогу переходимо швидко, але бігом (можна так впасти).
  • Переходимо тільки пішки, не на велосипеді або самокаті .
! Не лінуйтеся промовляти це кожен раз, коли переходите дорогу разом. І найголовніше, не порушуйте правила самі!

2. Дитина може бігти в сторону дороги, тому що їй дуже подобається ваша реакція, як ніби ви граєте. Або так дитина домагається вашої уваги: ​​коли вона біжить в бік дороги, ви завжди її наздоганяєте

• Міняйте свою поведінку!
  • Покажіте дитині, що ви злякалися, відведіть на безпечну відстань . Потім проговорите, що там небезпечно, бігати можна тільки ось тут (обов'язково покажіть, де можна)
  • Попередьте дитину, що, якщо така поведінка повториться, вона буде гуляти з вами тільки за ручку. І, звичайно, в разі повтору реально гуляйте хоча б 5 хвилин нудно за ручку і йдіть додому.
  • Постарайтесь рідко вимовляти слова "СТОП!", "Небезпечно", "замри".
! Якщо в житті дитини занадто багато обмежень і немає можливості для прояву самостійності, це призведе до непослуху!
  • Проговаривайте з дитиною, що, якщо вона почує "Стоп", необхідно просто зупинитися і більше нічого не робити.
  • Для відпрацювання навику грайте в "Море хвилюється раз". Хваліть дитину, коли у неї виходить стояти без руху
  • Не потрібно бентежитися плачу дитини, коли ви переходите з нею дорогу за руку. Ви відповідальні за її життя!
  • Ідіть і спокійно повторюйте: "Перейдемо дорогу, і я відпущу твою руку" Після декількох спроб дитина буде абсолютно спокійно переходити дорогу, тримаючи вас за руку

Джерело Інстаграм-сторінка elena_burevaya