Причини відмови від їжі у дітей

• Неправильний режим годування. Тобто, ви годуєте дитину занадто часто. Якщо у неї 5 прийомів їжі, спробуйте прибрати один або два і подивитися на результат.
  • Дитина їсть занадто багато солодощів або фруктів. Обмежте фрукти і цукерки, бажано не давати дитині солодощі до віку 3 років, а якщо виходить – і довше.
  • Дитина не витрачає енергію протягом дня. Вихід один – тривалі прогулянки з активними іграми, в яких малюк зможе повноцінно бігати, стрибати, розважатися. Якщо на вулиці холодно, придумуйте активні ігри вдома, хорошим варіантом навантаження будуть вправи на домашніх брусах, турніку або шведській стінці. Діти із задоволенням грають на таких пристроях і не відносяться до таких навантажень, як до чогось негативного. В результаті у дитини не тільки покращиться апетит, але, можливо, і сон.
  • Вибірковість у їжі і відмова від нових смакових відчуттів. Такий стан характерний для дітей у віці 3 років або трохи старше. Це психологічний період, в який краще дозволити дитині їсти звичні продукти і на намагатися привчити її їсти щось нове. Пройде час, і малюк сам захоче спробувати ту їжу, яка лежить у вас в тарілці. Кращий приклад правильного харчування – це раціон батьків. Якщо дитина буде бачити, що ви з апетитом їсте тушковані овочі (або будь-який інший корисний продукт), є висока ймовірність, що вона сам попросить, щоб ви з нею поділилися їжею.
  • Стресова ситуація вдома або в садку. Якщо батьки сваряться. Перш за все, подумайте про те, що маляті повинно бути комфортно вдома. Намагайтеся не з'ясовувати стосунки у присутності дитини, не кричіть один на одного і тим більше на неї. Всі конфлікти вирішуйте мирним шляхом, і тоді у малюка не буде причин для занепокоєння, рівень стресу буде мінімальним. З ситуацією у дитячому садку справа йде трохи інакше. Якщо малюк розповідає вам, що його ображають, необхідно вирішити дану проблему при особистій бесіді з вихователем.
  • Дитина хворіє (є проблеми з боку шлунково-кишкового тракту, з кількістю слини, ферментами, корисними бактеріями, їжа не засвоюється у повному обсязі і т.д.). У такому випадку потрібна консультація дитячого гастроентеролога, а можливо й терапевта. При недостатності ферментів лікар призначить лікування, яке відкоригує ситуацію і дозволить дитині відчувати себе краще.