Про дитячу тривожність під час карантину і вправи для її подолання

Декілька порад від дитячого та сімейного психолога Світлани Ройз щодо того, як розповісти дітям про те, що зараз відбувається у світі, і допомогти їм подолати тривожність:

— Коли ми з дітьми говоримо на будь-яку складну тему, перше, що ми повинні зробити з собою, — самі знайти стан стійкості. Найпростіший спосіб це зробити — змінити позу і комфортніше розміститися. — Будьте чесні, коли говорите з дітьми про те, що зараз відбувається. Розкажіть про те, що зараз ми всім світом стикнулися з цією ситуацією, раніше вже були схожі пандемії, людство боролося і вижило. Чим більше тривоги, тим більше має бути інформації і конкретних дій.

— Для дітей важливий наш візуальний контакт. Карантин і носіння масок зараз нам дають більше фіксації на зоровому контакті. Зараз ми маємо можливість наповнити наших дітей відчуттям близькості і окситоцином (гормоном, відповідальним за інстинкти соціальної взаємодії) для того, щоб вони могли справитися із важливими задачами у їхньому житті.

Про дитячу тривожність під час карантину і вправи для її подолання