Роздільне навчання дітей дає колосальні результати

/Files/images/detki.jpg

Цікавий експеримент вирішили провести в Бійськ школі №20. Тут сформували окремі класи для хлопчиків і дівчаток.

"У роздільних класах діти поводяться не так агресивно - немає духу суперництва: навіть в такому віці присутність жінок загострює ситуацію. Тут їм не перед ким уявляти. У дівчаток, навпаки, з'явилося почуття співпереживання. Коли в однієї невдачі, вони всі разом подругу втішають . у змішаних класах такого немає. Амазонок в житті предостатньо. Ми намагаємося виховувати у дівчаток жіночність, а в хлопчиків - силу і відповідальність ", - говорить педагог.

Змінилася і успішність дітей. У роздільних класах стало більше ударників і відмінників. Виросла участь дітей в уроці. Для порівняння, в змішаних класах зазвичай близько 40% активних дітей, зараз 100-відсоткова участь в кожному класі.

Секрет гарної успішності - ще і в особливостях навчання. Для хлопчиків і дівчаток підбирають завдання, які будуть їм найцікавішими: дівчатка люблять смакувати деталі, наприклад, урок будується на обговоренні одягу мами, яка йде в театр, або для ілюстрації завдань використовуються квіти, прикраси. Для хлопчаків, навпаки - м'ячі, роботи, машинки.

"Хлопчики більш стримані, не люблять працювати в парах, вони лідери, люблять самі продумувати рішення і самостійно їх приймати. Хлопцям на початку уроку потрібно включатися швидко, але і втомлюються вони швидше. Дівчатка повільніше розгойдуються, входять в роботу, зате потім їх не вгамуєш ", - вважає педагог.