Чому старші діти поводяться як маленькі через пандемію COVID-19: пояснення та поради батькам

Заостанні кілька тижнів змінилося багато речей для малечі. Їхні звичайні справи, такі яквідвідування школи чигуртків, зникли, вони неможуть бачити своїх друзів і родину, тому дехто зних у цей час почав проявляти регресію— захисну реакцію психіки, коли старша дитина поводиться якмаленька.

Експерти наголошують, щоцецілком нормально, якщо ваш дошкільник раптом хоче прикинутися маленькою дитиною, пише виданняMotherly.

Засловами психологів, регресія— цецілком нормальна реакція нате, щозараз відбувається усвіті. Так, діти можуть просити вас читати їм казки наніч, навіть якщо вицього вже давно неробили.

«Регресія типова для дитинства, іцеможе бути викликано стресом, розладом читравматичною подією»,— відзначають лікарі Герміона Локо і Теодор Стерн. Азасловами психотерапевта Ноеля Макдермотта, всі (навіть дорослі), швидше завсе, будуть регресувати під час цієї пандемії.

Регресія може бути неприємною для батьків, особливо під час уже стресового часу самоізоляції. Особливо коли дитина дошкільного віку влаштовує істерики, які вона вже переросла.

Але експерти припускають: якщо лаяти чикарати дитину, яка регресує, целише погіршить ситуацію. Вам потрібнобути добрим таобіймати дитину, навіть якщо вона відмовляється вас слухати.

Доктор Лора Маркхем вважає, що«найкраще втручання— цезаспокоєння». Вона пропонує батькам запропонувати безпечний простір дітям, які переживають важкий час, і спробувати використовувати фрази накшталт «Зараз утебе такий важкий час, так? Нехвилюйся, сонце. Ятут, щоб допомогти тобі».

Зауважують, щодіти виражають тривогу різними способами, зокрема можуть мати проблеми зі сном тахарчуванням. Головне, щоповинні робити батьки, ценамагатисяпояснити дитині, щовсе добре, тазаспокоїти її. Винеможете контролювати зовнішній світ, але виможете допомогти вашим дітям відчувати себе вбезпеці, зауважують на24tv.

Автор:Освіторія