Казки на різні життєві ситуації у дитини

У дитячому садку дитина зіткнеться з різними ситуаціями. Познайомити з ними допоможуть твори для дітей. Найчастіше в літературі описана ситуація дитячої жадібності (В. Осєєва «Сторож», А. Потапова «Моє», О. Буцень «Жаднуля», Н. Калініна «Ольчина лопатка» і «Хіба так граються?»).

МОЄ

Миколка заліз у пісочницю, розчепірив руки й заявив:

— Моє!

— Чому твоє? — несміливо заперечила маленька Лариса, обтрушуючи від піску руки.

— Тому що моє! — грізно сказав Миколка й розтоптав будиночок, побудований з піску Ларисою. Дівчинка вилізла з пісочниці й пішла до клумб нюхати квіти.

Миколка зліпив паску, насипав горбок, прорив канавку, увесь час поглядаючи на Ларису. Вона стояла біля клумб і розглядала гарну червону півонію. Крекчучи, вибрався Миколка з пісочниці й направився до клумб. Він відсунув Ларису плечем, нахилився до півонії й сказав:

— Моє!

Лариса нічого не встигла відповісти, як з півонії вилетів величезний коричневий джміль. Він ударив Миколку прямо в чоло, сердито задзижчав і, розчепіривши волохаті лапки, зібрався впитися йому в щоку.

— Ай-я-ай! — закричав Миколка, затуляючи обличчя руками, і кинувся до виховательки, яка сиділа на лавочці.

— Злякався? — запитала Ганна Іванівна, коли Миколка вткнувся їй у коліна.

— А чого він? — поскаржився Миколка.

— Він продзижчав: «Моє-е!» — відповіла Ганна Іванівна. — Зовсім як ти в пісочниці.

Підвівся Миколка, підійшов до Лариси, взяв її за руку:

— Ходімо, я тобі покажу, як фортецю ліпити. Потім озирнувся на виховательку й крикнув:

— Але я ж не дзижчав!

А. Потапова

У дитячому колективі дитина зіштовхнеться з різними дітьми. Навчити дітей мирно співіснувати — важливе завдання для дорослих. У В. Осєєвої в оповіданні «До першого дощу» розглядається проблема дружби — справжньої або показної; про вміння знаходити вихід із конфліктної ситуації — оповідання О. Буценя «Ложечка», «Зелене сонце», «Як Льоня чергував»; про те, як дати кривдникові відсіч, — С. Баруздіна «Бережіть свої коси!» і А. Потапова «Гарні слова». А Л. Письменна у творі «Богатир Жовте Око» розповіла дивну історію про те, як діти на подвір'ї дитячого садка знайшли худючого кота, умовили дорослих залишити його, а він, у свою чергу, став хоробро боротися з пацюками.