Що робити, якщо дитина настільки прив'язаний до мами, що кожне тимчасове розставання переходить в дитячу істерику?

Чому малюк ні в яку не хоче залишатися з бабусею або йти в дитячий сад? Своїм досвідом поділилася письменник, сценарист і дивовижна мама Наталя Реміш.

Тривожність від сепарації (розриву з мамою) властива майже всім дітям, але при правильному підході до процесу на стан дитини можна вплинути. Більшість батьків роблять фатальну помилку.

У момент, коли вони йдуть від дитини, вони намагаються робити це непомітно. Це практикують не тільки в саду, а повсюдно. Привезли дитину до бабусі, вона побачила нову іграшку і відволіклася, мама тихенько уходить, аби вона не помітила. «Поплакала 5 хвилин і заспокоїлася», - каже бабуся. Однак на системному рівні у дитини формується постійна тривога, що мама може зникнути.

Деякі діти, що переживають такі «прощання», нервують, навіть коли мама йде в іншу кімнату. В результаті розставання з мамою стає вічною проблемою, як для дитини, так і для мами. Коли справа доходить до саду, де всі чужі і обстановка нова, дитина панічно боїться залишитися у садочку. Немає ніяких гарантій, що мама, яка несподівано пропала, повернеться в цей раз. Невідомо, що очікувати.

Значно правильніше буде зробити наступне:

1. При можливості озвучуйте плани дитині заздалегідь. Якщо ви знаєте, що завтра ви їдете до бабусі, і ви її там залишите, не кажіть їй за 10 хвилин до виходу і не тікайте. Скажіть заздалегідь, за день або два, щоб дитина могла налаштуватися. Це ж стосується і саду, - дорогий, завтра сад, треба приготувати з вечора одяг, тощо .

2. Прийміть на себе удар. Так, вся її гіркота виллється на вас, зате вона буде звикати до думки, що розставання можливо і нормально, а мама завжди повертається. Це ваша дитина, вам і бути її подушкою безпеки в складні моменти.

3. Придумайте ритуали, які ви робите перед розставанням. Дитину це буде тішить, і зни3ить градус драматизму всього моменту. Певні ритуали можуть будуть пов'язані тільки з садом, тоді їх будуть чекати.

4. Ми часто обіцяємо дитині, що після чогось будуть подарунки, зустрічі, кіно і тд. У дітей немає розуміння цього відкладеного ефекту, їй треба тут і зараз. Тому шукайте хороше в саду. Якщо не знаєте самі, питайте вихователя, що вашій дитині подобається, з ким вона грає і в які моменти вона весела. І тоді в розмові про сад промовляйте саме ці ситуації, - дитині буде простіше налаштуватися.

5. В цілому формуйте в дитині самостійність. Відпускайте її на дитячому майданчику. Дайте їй можливість відчути, що вона може САМА. Зокрема, сама може вирішити конфлікт з друзями. Так вона набуває навик, який знадобиться, коли мами не буде поруч. З таким навиком в сад йти не так страшно.

6. Гігієнічні процедури - дитина сама повинна вмяти витерти попу або зав'язати шнурки, якщо її вікова група вже вимагає цього. У Голландії діти йдуть в школу в 4 роки, і листи про надходження починаються зі слів: «Ви вже навчили дитину користуватися туалетним папером? Їй скоро в школу ». Важливо, щоб дитина була пристосована.