Як навчити малюка грати з іншими дітьми?

Деякі діти легко йдуть на контакт з іншими дітьми, а деяким непросто знайти друзів і займатися колективною діяльністю. Якщо ваша дитина соромиться, сумнівається чи боїться спілкуватися, то почніть прищеплювати дитині впевненість і соціальні навички в домашньому спілкуванні. Організуйте зустрічі з іншими дітьми в комфортних умовах, щоб ваша дитина не відчував напруги. Коли малюк звикне до ігор і спілкування один на один, вчіть його взаємодіяти з групою дітейв дитячому садку і інших ситуаціях.

Як прищеплювати дитині соціальні навички

1. Простежте за тим, як Ваша дитина веде себе в різних умовах: вдома, на дитячому майданчику або в гостях у друзів. Деякі діти виявляють бажання грати на самоті або з одним другом, а не у великій компанії. Іноді дитині більше до душі спокійна обстановка без зайвого шуму. Помістіть малюка в нові умови і простежте за його реакцією. Наприклад, якщо на дитячому майданчику він відчуває дискомфорт, то сходіть з ним в парк або в гості до друзів. Змініть компанію, в якій знаходиться дитина. Так ви дізнаєтеся, що йому краще: спілкування один на один, в невеликих або великих компаніях.

2. Пояснюйте дитині, коли і чому ви задоволені її поведінкою. Так ви навчите її розуміти хороші вчинки і допоможете відчути впевненість в собі. Не потрібно просто хвалити дитину. Вам слід пояснити, що вона зробила правильно, а також чому це правильно. Наприклад, якщо малюк поділився іграшкою, скажіть: «Це дуже важливий вчинок. Ділитися з іншими правильно, щоб усім дітям було добре і весело! ». Завжди обговорюйте результати поведінки дитини. Наприклад, попросіть її вручити подарунок іншій дитині і скажіть: «Подивися, як вона зраділа! Їй так подобається твій подарунок! ». Ніколи не критикуйте і не соромте дитину за сором'язливість. Краще хвалити її позитивні вчинки.

3. Учіть дитину ділитися іграшками. Маленьким дітям важко зрозуміти, чому потрібно ділитися, але завдяки вашій увазі, завдання можна трохи спростити. Удома можна показувати правильну поведінку на власному прикладі. Якщо у вас є інші діти, то заохочуйте всіх ділитися один з одним. Попросіть малюка дати свою іграшку або шматочок частування братику, а потім похваліть її за щедрість. Також попросіть більш старших дітей ділитися з малюком і дякуйте їм за докладені зусилля. Якщо у вас одна дитина, почніть самі ділитися з малюком. Спробуйте ділитися іграшками, їжею та іншими речами. Дякуйте малюку, коли він ділиться з вами. Переконайтеся, що ваша поведінка з іншими людьми відповідає вчинкам, яким ви вчите дитину. Попросіть своїх батьків, інших дітей і членів сім'ї вести себе так само.

4. Читайте книжки з картинками про дружбу. Читайте книги дитині і не забувайте обговорювати з нею прочитані історії. У процесі читання робіть паузи і питайте, як би малюк вчинив у такій ситуації або що б він відповів. Заохочуйте дитину ділитися своїми почуттями.

5. Опрацьовуйте соціальні ситуації в ігровій формі. Виберіть одну ситуацію на кшталт походу на день народження або необхідності поділитися іграшкою. Розіграйте таку ситуацію з вашою дитиною. Якщо він 3робить правильно, похваліть малюка. Якщо ні, спробуйте виправити його поведінку словами «А що, якщо ми першими попросимо Діму поділитися з нами іграшкою?». Ви, ваш партнер, брат або сестра дитини можуть грати роль друга, з яким потрібно спілкуватися. Моделюйте правильна поведінка - вчіть свого малюка ділитися і говорити «спасибі», «будь ласка». Також можна задіяти ляльок і м'які іграшки для ігрового опрацювання ситуацій.

6. Задіюйте малюка в сімейних заняттях. На прикладі взаємодії з членами сім'ї він навчиться спілкуватися з іншими дітьми. Допомога по дому навчить його взаємодіяти з іншими, ділитися і піклуватися. Наприклад, попросіть дитину допомогти вам накрити на стіл. Разом вибирайте тарілки і столові прилади, щоб дитина бачила - ви цінуєте її думку. Не забудьте подякувати малюку за допомогу. Грайте з малюком один на один або задійте братів і сестер. Можливо, йому буде простіше і комфортніше грати з родичами. Так він навчиться взаємодіяти з іншими. Сімейні заняття поза домом на кшталт покупки продуктів або походу на пляж допоможуть дитині звикнути до присутності інших людей.

7. Запрошуйте друзів в гості, щоб моделювати хорошу суспільну поведінку. Саме ви є для дитини прикладом для наслідування. Йому буде простіше грати з іншими дітьми, якщо малюк буде бачити, що ви спілкуєтеся з друзями і родичами. Ведіть себе ввічливо і доброзичливо. Не залишайте дитину в стороні, коли приходять гості. Будьте доброю господинею. Використовуйте слова на кшталт «будь ласка» і «спасибі». Так ваш малюк буде бачити правильну поведінку. Представте малюка своїм друзям. Можливо, він буде трохи соромитися, але так він почне звикати до інших людей.

Кiлькiсть переглядiв: 136