Поведінка дитини раптово міняється

перебування дитини в ясла-садку проходить дуже емоційно, тому дорослим, хто оточує дитину вдома та в дитсадку потрібно запастися терпінням. Частіше всього в такій ситуації, батькам здається, що поведінка дитини раптово міняється - вона стає капризнішою, вечорами можуть чекати несподівані істерики з приводу і без, скандали, що супроводжуються криком, плачем, кидком предметів і качанням на підлозі. Деякі батьки можуть хвилюватися, побачивши таку різку зміну в поведінці дитини і звинуватити в ній дошкільний заклад. Але причини можуть полягати в тому, що адаптація малюка до дитсадка це великий стрес для дитини, її нерви напружені і їм потрібна розрядка. Крім того, в оточенні сторонніх, дитина часто прагне стримувати негативні емоції, тому випліскуються вони в присутності батьків, лише увечері вдома .

Як допомогти дитині на цьому етапі?

- Слід створити спокійний, безконфліктний клімат для дитини в сім'ї. Берегти ослаблену нервову систему малюка. В ЗДО і вдома не збільшувати, а зменшувати навантаження на нервову систему, на деякий час припинити походи в цирк, театр, в гості. Скоротити перегляд телепередач.

- Не реагувати на витівки малюка і не карати за капризи.

- Батькам не залишати дитину в дитячому садку на цілий день! Перший тиждень залишати малюка на 2-3 години, потім час необхідно поступово збільшувати до 5-6 годин.

- Батькам слід гратися з дитиною з домашніми іграшками в гру «Дитячий садок», де одна з них буде самою дитиною, простеживши, що робить ця іграшка, що говорить, допоможіть разом з дитиною знайти їй друзів і вирішіть проблеми вашої дитини через неї, орієнтуючи гру на позитивні результати.

- Із самого початку батькам слід допомогти дитині легко увійти до дитячого садку. Адже вона вперше в житті розлучається з домівкою, з батьками, віддаляється від них, хоч і всього на кілька годин.

- У перші дні відвідування садка батьки не повинні залишати дитину одну відразу, краще всього, щоб малюк сам відпустив маму або тата. А, розлучаючись, батьки пообіцяють, що неодмінно повернуться за малюком. Мама і тато не повинні забувати постійно говорити йому, що вони його люблять.

- Необхідно підтримувати і у вихідні такий же режим дня, як і в дитячому садку!

- Не «кутати» дитину, а одягати її так, як необхідно відповідно до температури в групі.

- Якщо малюк важко розлучається з матір'ю, то бажано перші кілька тижнів доручити відводити в дитячий садок батькові дитини.

- Батьки не повинні допускати перерви у відвідуванні дитсадка - тиждень вдома не тільки не допоможе малюкові адаптуватися до садка, але і продемонструє йому, що є і інший варіант, якого можна всіма силами добиватися. Якщо батькам пустити ситуацію на самоплив, це може перерости в серйозні нервові захворювання і розлади. В деяких випадках не можна буде обійтися без консультації фахівця, а якщо малюк не адаптується до нових умов протягом року, можливо, - подумати про те, щоб припинити відвідувати дитячий садок. Навіть в цьому випадку необхідно ретельно стежити за станом малюка, щоб пізніше, коли прийде час йти в школу, не було подібних проблем.

Кiлькiсть переглядiв: 150