Що робити, якщо дитина не спить вдень

Ваш малюк спав вднь ​​прекрасно і у вас був час зробити всі домашні справи і відпочити. Але ваш малюк підріс, йому вже 2 роки і він відмовлятися спати вдень. Що відбувається і що робити батькам, якщо дитина не спить вдень в 2 роки? Давайте розберемося разом!

Чому денний сон важливо зберегти якомога довше?

Рекомендується зберігати сон вдень якомога довше, як мінімум до віку 4-х років. Чому? Відповідь проста - дитячий організм аж до шкільного віку не пристосований для неспання протягом усього дня. Користь денного сну в першу чергу тому, щоб дати нервовій системі малюка перерву і ненадовго обмежити потік вхідної інформації, щоб мозок малюка мав можливість її переробити.

Якщо малюк не отримує відпочинку вдень, то біологічні функції його організму порушуються, це часто виражається в емоційних і поведінкових 3ривах.

Діти підростають і в ясельному віці іноді можуть пропустити денний сон без особливих наслідків. Але не потрібно, щоб дитина повністю переросла денний сон. Більшості дітей необхідний сон вдень до віку 4 років.

Денний сон прямо залежить від того, наскільки малюкові підходить режим дня

Найголовніший міф сучасних батьків: дитина сама засне, коли захоче спати. Це зовсім не так. Починаючи з раннього віку дітям набагато цікавіше не спати і спілкуватися з мамою, ніж спати.

Якщо малюка не вкласти спати, створивши відповідну обстановку і при певних ритуалах, він 3асне на підлозі серед іграшок, в колясці, або в стільчику для годування під час їжі. А сон в перевтомленому стані - не самий якісний сон.

Якщо дитина не хоче спати вдень в 2 роки перше, на що потрібно звернути увагу, це режим дня. Режим це важливо, дітям необхідно постійний час 3асинання вдень і вночі і приблизно постійне час годування. Дитячому організму необхідно сталість, для того, щоб регулювати гормональні цикли, а мозку передбачувана рутина потрібна для почуття безпеки.

Створення режиму

Наведемо приблизний режим, відповідний для малюків в 2 роки:

7 - 7.30 - Підйом і сніданок

12 - 12.30 - Обід

12.30 - 13.00 - Денний сон. Перекус після пробудження

17 - 17.30 - Вечеря

18 - 18.30 - Купання і вечірні ритуали

19 - 20 (іноді 20.30 в залежності від віку і кількості денного сну) - Сон

Режим може відрізнятися від рекомендованого в залежності від темпераменту малюка тощо

Навіть якщо ви підібрали своїй дитині комфортний режим, ви зіткнетеся з природними його варіаціями. У якісь дні малюк буде спати трохи довше, в якісь трохи менше. У міру того, як ви навчитеся бачити ознаки втоми і розпізнавати «вікно сну» вашого малюка, ви можете легко перебудувати режим. Слідкуйте за поведінкою вашого крохи протягом дня. Якщо він спокійний і задоволений, значить ви збудували вірний режим. Якщо малюк неспокійний і примхливий, значить йому не вистачає денного сну, або потрібно укладати його спати раніше, або піднімати пізніше, а може все перераховане разом.

1) Підйом

Введіть ритуали на пробудження. Вони допомагають дитині зрозуміти, що настав ранок і відрізнити ранок від короткочасних нічних пробуджень. Розведіть штори, включіть світло, включіть ранкову музику і починайте день. Час підйому між 6.00 і 7.30 - нормально для вікової групи 2 років. Якщо малюк спить істотно довше 7.30 ранку, то будіть його раніше, щоб перебудувати на більш підходячий за віком розклад. Пізніший підйом руйнує весь подальший режим, особливо якщо малюк ходить в дитячий садок.

Якщо ваш малюк спить допізна, тому що він кілька разів за ніч прокидався і не виспався, піднімайте його рано, але дотримуйтесь рекомендацій для того, щоб виключити нічні пробудження.

Якщо ваша дитина пізніше лягає спати, пізніше встає, нормально спить вночі і вдень, залиште все як є, якщо такий режим підходить для вас і для малюка.

2) Обід і післяобідній сон

Обід найчастіше починається о 12 годині. Післяобідній сон для дітей 2 років починається о 12.30 - 13.00, можливо о 13.30. Сон триває в середньому до 2 годин у віці 2 років і 1,5 годин для 3 років. Невеликі варіації - це норма.

Кiлькiсть переглядiв: 11433