13 порад, які підсилять ваш резілієнс

1. Свідомо будуйте свою соцмережу підтримки

Самотність може завдати реальної шкоди як вашому психічному, так і фізичному здоров’ю. Добре, якщо поруч є люди, з якими ви можете спілкуватися в будь-якому стані. Підтримка сім’ї, друзів, колег та знайомих допомагає нам відчувати себе цінними, розвивати свій резілієнс. Будуйте соціальні зв’язки в різних групах. Вчиться надавати підтримку, проявляти емпатію, встановлювати контакт.

2. Допомагайте тим, хто цього потребує

Людина стає сильнішою, допомогаючи іншим. Це може бути будь-яка волонтерська робота.

3. Вчіться дивитися на подію цілісно

Та завжди питайте себе, як ви можете вплинути на ситуацію.

4. Зрозумійте, що зміни — природна річ

Фокусуйтеся на тому, що можете змінити, а не на тому, що не можете. Будь-які зміни є частиною життя, немає нічого жахливого у тому, щоб змінювати свої цілі, адаптувати їх до нових обставин. Зосередьтеся на речах, які ви можете контролювати і змінювати, а не на тих, які не можете.

5. Подумайте про свої пріоритети

Важливо зрозуміти свою мету. Вона будується на ваших цінностях і сильних сторонах. Це має життєво важливе значення для вашого розвитку і підтримки позитивного світогляду. Подумайте, що для вас найбільш важливо? Як і з ким ви хочете витрачати свій час? Подбайте про те, щоб мати час для себе. Важливо періодично розслаблятися і думати про свої цілі в житті.

6. Вчіться самопізнанню

Шукайте можливості для вивчення себе. Важкі часи — це періоди, коли людина дізнається про себе найбільше. Але коли ви добре знаєте себе і знаєте, що вам допомагає відновитися, кризові моменти можуть проходити швидше та легше.

7. Формуйте позитивне уявлення про себе

Святкуйте свої перемоги, а не просто ставьте галочки в планері. Пам’ятайте про складні завдання, які ви успішно вирішили в минулому. Довіряйте самому собі у вирішенні проблем і прийнятті рішень.

8. Ставтеся до себе з гумором

Іноді корисно і посміятися над собою.

9. Беріть паузу, зупиняйтеся

Фокусуйте увагу не на щоденних проблемах, а на приємних речах за їх межами.Інформаційний тискможе негативно впливати на ваше психічне здоров’я. Варто мати неструктурований час, який не буде завантажений корисною діяльністю.

10. Дивіться у перспективі

Навіть коли обставини складаються не найкращим чином. Рано чи пізно будь-які чорні смуги закінчуються. Нагадуйте собі про те, як раніше вибиралися з поганих обставин і скільки хорошого траплялося потім.

11. Дбайте про себе

Сон, харчування, фізичні вправи.

12. Виробляйте щоденні корисні звички

Це знімає необхідність вибору, економить ресурс і допомагає структурувати життя.

13. Складіть список із 10 речей, які є для вас ресурсними

Ви мусите точно знати, що вас підтримує та наповнює. Деталізуйте! Це можуть бути прості речі — наприклад, прогулянка в парку, чашка улюбленого трав’яного чаю чи біг.

Кiлькiсть переглядiв: 135