Позитивний вплив звуків на організм людини

/Files/images/15031.jpg

Прослуховування певних звуків благотворно впливає на нервову систему і загальний тонус організму

• Шум води, дощу або морського прибою нагадують людині про час, коли вона була в животику у мами. Це заспокоює і розслабляє.
  • Дельфіни вміють лікувати. Коли ви слухаєте звуки дельфінів, центральна нервова система заспокоюється, а робота головного мозку навпаки активується, це допомагає впоратися з різного роду неврозами.
  • Звуки лісу благотворно впливають на емоційний стан, заспокоюючи і розслабляючи, а також на сон. Покращують функції вищої нервової діяльності, підвищують тонус і настрій.
  • Людський мозок сприймає музику одночасно обома півкулями: ліва півкуля відчуває ритм, а праве - тембр і мелодію. Інструментальна музика благотворно діє не тільки на людину, але і на тварин і навіть на рослини.
  • Мелодії, що доставляють радість, сповільнюють пульс, збільшують силу серцевих скорочень, сприяють розширенню судин і нормалізації артеріального тиску, а дратуюча музика дає прямо протилежний ефект.
  • Шум прибою, спів китів, крики дельфінів полегшують родові болі матері і стрес немовляти від появи на світ.
  • Орнітотерапія - лікування співом птахів. Вчені стверджують, що прослуховування пташиного співу допомагає врівноважити всі процеси, які постійно відбуваються в організмі. Тіло і психіка людини приходять в стан гармонії.
  • Дитина в животику у мами починає реагувати на звуки, починаючи з 14 тижня вагітності. М'яка, ніжна музика його заспокоює, активна - бадьорить, змушує активно рухатися.
  • Недоношені діти, які слухали колискові, швидше одужують, краще набирають вагу і виписуються в середньому на тиждень раніше за інших недоношених діток, які музику не слухають (згідно з дослідженнями американських лікарів).
  • Звуки природи збільшують швидкість розумових процесів. Дослідження показали, що вони активізують клітинну активність тієї частини мозку, яка відповідає за творче натхнення, геніальність.