Хібукі-терапія: як собака-обіймака допомагає дітям України впоратися зі стресом від війни

У складні часи, які зараз переживає Україна, нашим дітям бракує спілкування й позитивних емоцій.

Терапевтична методика роботи з дитячою травмою Хібукі-терапія є новою для України, але в Ізраїлі за цією методикою успішно допомагають дітям з 2006 року.

Обійми — одна з найбільш дивовижних і доступних речей, які здатні заспокоїти дитину. Про цілющу силу обійм психологи говорять давно. Обійми знижують рівень стресу, покращують настрій, розслаблюють тіло й нервову систему, дають відчуття захисту, турботи, любові й розуміння.

Хто може допомогти дитині отримати такі необхідні зараз обійми? Звичайно, люблячі рідні. А ще — чудовий собака-обіймака Хібукі — унікальна терапевтична іграшка, яка допомогає пережити травму, впоратися з болем, втратами й руйнуваннями, спричиненими російською військовою агресією.

Хібукі — це не просто песик із сумними очима. Це іграшка-модель, деталі якої ретельно продумані й виважені. Розмір Хібукі має ідеальний — як новонароджене немовля, і це не випадково. Бо так дитині легко обіймати й почуватися захищеною.

На дотик Хібукі м'якенький. Торкаючись іграшки, дитина відчуває тепло й затишок, а, отже, безпеку.

Інший секрет Хібукі — сумні очі. І це також не випадково. На думку автора методики доктора Шай Хен Галя та керівниці й авторки ідеї адаптації проєкту Дафни Шарон-Максимової, дитина, вдивляючись в очі Хібукі, переносить на нього свої страхи й переживання, навчається розуміти себе, піклуватись про себе та інших, бути чутливою.

Таке перенесення травмівного досвіду з дитини на іграшку допомагає їй упоратися з психотравмою й не застрягнути в ній.

М'якенький і на перший погляд незграбний довголапий песик — наче звичайна м'яка іграшка, але, як зазначають самі психологи, що працюють в цьому проєкті, собака-обіймака Хібукі "здатна висушити дитячі сльози, лікує душу та повертає можливість посміхатися й радіти життю".

Якщо ви знаєте того, хто потребує допомоги лагідного песика Хібукі, або хочете взяти участь у проєкті, зверніться до регіональних представників проєкту:

В Україні іграшку супроводжують два книжкових видання – маленька книжечка-комікс та трохи більша, з текстами та картинками про історію хібукі – хто він та звідки, що відчуває і чим може поділитися зі своїм господарем. Ці книжки та додатковий елемент – кишенька на животику собачки – з’явилися спеціально для українських дітей і є додатковими інструментами терапії хібукі.

У Харкові Центр діяльнісної освіти "Стежка" і Освітній центр для педагогів, батьків і дітей "Я І МОЯ ШКОЛА" теж долучаються до проєкту хібукі-терапія. Якщо Вам здається, що Ваша дитина знаходиться у стані гострої травми або Ви би хотіли, щоб вона мала психологічну підтримку, то просимо заповнити цю реєстраційну форму (для дітей 5-10 років) : https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc4PoSQ9P41mdzf-aOp64K4GaPvagcqVH-dYDeOvcEaTB7nKw/viewform