Вправи для боротьби зі стресом, що підійдуть для кожного… ВІД ПРОГРАМИ HEART

• Знайдіть тихе місце, де нічого не відволікатиме.
  • Якщо ви виконуєте ці вправи з дитиною чи групою дітей, то переконайтеся, що ваші вказівки є зрозумілими та цікавими.
  • Вам не потрібно виконувати всі вправи.
  • Стежте за тим, як довго діти не втрачають інтерес і спробуйте повторити знову через деякий час

«Квітка та свічка»

Це проста вправа на глибоке дихання, що допоможе розслабитися. Вдайте, наче ви тримаєте пахучу квітку у одній руці та свічку, що повільно горить, у іншій руці. Повільно вдихніть через ніс, коли будете нюхати квітку. Повільно видихніть через рот, коли будете задувати свічку. Повторіть декілька разів.

«Лимон»

Ця вправа допомагає розслабити м'язи. Вдайте, наче ви тримаєте лимон у руці. Потягніться до дерева і зірвіть по лимону кожною рукою. Міцно стисніть лимони, щоб вичавити з них увесь сік – тисніть, тисніть, тисніть. Киньте лимони на підлогу і розслабте руки. Повторіть знову, поки не отримаєте достатньо соку на стакан лимонаду! Після того, як ви вичавите і викинете останні лимони, потрясіть руками, щоб розслабитися!

«Ледачий кіт»

Ця вправа допомагає розслабити м'язи. Вдайте, наче ви ледачий кіт, який щойно прокинувся після приємного, довгого сну. Глибоко позіхніть. І нявкніть. Тепер потягніть руки, ноги і спину (повільно, наче кіт) і розслабтеся.

«Пір’їна/Статуя»

Ця вправа допомагає розслабити м’язи. Вдайте, наче ви пір’їна, що летить у повітрі протягом десяти секунд. Вдайте, наче ви пір’їна, що летить у повітрі протягом близько десяти секунд. Раптом ви завмираєте і перетворюєтеся у статую. Не рухайтеся! Потім повільно розслабтеся, знову перетворюючись на пір’їну, що летить у повітрі. Повторіть знову, переконавшись, що ви закінчили вправу як пір’їна, у розслабленому стані.

«М’ячики-антистрес»

Ця вправа допоможе зняти напругу у м’язах і помасажувати руки. Зробіть власні м’ячики-антистрес, наповнивши повітряні кульки сушеною сочевицею чи рисом. Візьміть м’ячик(-и) у одну або дві руки, стисніть їх пальцями, а потім розслабте. Експериментуйте зі стисканням м’ячика. Знайдіть зручний для себе спосіб, обравши свою швидкість, силу і частоту стискань.

«Черепашка»

Ця вправа допомагає розслабити м’язи. Вдайте, наче ви черепашка, яка повільно і спокійно гуляє. О ні! Почався дощ! Міцно скрутіться під панциром на приблизно десять секунд. Тепер знову визирнуло сонечко, тож можете вилазити з-під свого панцира і продовжувати спокійну прогулянку. Повторіть декілька разів і переконайтеся, що закінчуєте вправу прогулянкою, щоб тіло було розслаблене. Повторіть, переконавшись, що закінчуєте вправу прогулянкою