Чи вчити дитину давати здачу?

/Files/images/самбо_7.jpg
Якщо дитина впевнена в собі, в своїх силах і вважає за потрібне, то вона і без ваших підказок відповість кривдникові.

Однак! Діти не можуть оцінити ситуацію. Наприклад, хлопчик міг штовхнути дівчинку випадково, бо в повній мірі координація тіла, рухів у дітей ще не сформовано. Але, якщо дівчинка штовхне у відповідь, то хлопчик може штовхнути вже в повну силу. А ще не всі діти (та й дорослі) фізично можуть дати здачі!

Не вішайте на дитину ярлики "боягуз", "ганчірка" тощо.

Дуже важливо побудувати з дитиною довірливі стосунки, щоб вона була упевненою, що ви її не будете засуджувати і не принизите!

Нормальна і правильна поведінка дошкільника, коли його ображають, попереджати кривдника, що він покличе маму, тата, вихователя! І зробити це в разі, якщо кривдник продовжує некоректну поведінку.

• Вчить дитину не провокувати задір. Якщо чужа дитина агресивно налаштована, то краще триматися від неї подалі.
  • Вчить безпечному самозахисту. Коли хтось б'є, важливо затримати руку і не дозволити вдарити, при цьому чітко сказати: "Мене бити не можна"

Іноді батьки переживають, що дитина ніяк не реагує і не захищає себе, коли її обзивают або забирають іграшку. Швидше за все, образи однолітків тільки дивують вашу дитину, а не ображають! Звичайно, батькам часто прикро, але це ваші емоції, а не дитини!

Якщо дитина підбігає до вас на майданчику, значить, вона просто не знає, як вчинити. Допоможіть, покажіть, підкажіть, поясніть, проговорите разом з нею або за нього.

Пока дитина маленька, її інтереси повинні відстоювати батьки! Але, як тільки дитині належить увійти в суспільство однолітків, вона повинна знати, як реагувати на дії кривдників.

А що робити, якщо б'є ваша дитина?

Дітки, які б'ють когось, просто не знають, як можна по-іншому висловити свої емоції або відреагувати на щось. Навчіть, як можна це зробити інакше.

А як ви вважаєте: чи потрібно давати здачі?

Джерело Інстаграм-сторінка elena_burevaya