Чи вдасться нам виростити найдобріше покоління людей?

Вчені вважають, що покоління Альфа буде найрозумнішим, добрим, дбайливим і відповідальним з усіх поколінь. І нам випала місія виростити наших дітей такими.

/Files/images/d542820a-c4a2-4a85-bac4-c5ba181bc914_1000.jpg

Але, раз такі риси покоління, про що турбуватися? - запитаєте ви.

Цінності формують економічні, політичні та соціальні події. І цінностями дітей покоління Альфа будуть: безпека, живе спілкування, творчість і самореалізація, співпраця і дбайливе ставлення до планети. Але навіть ці цінності не можуть сформуватися самі, не кажучи вже про особистість, сімейні: взаємопідтримка, повага, любов , щирість, дружба тощо. Тільки ми, батьки, можемо у дітей ці цінності сформувати!

Весь світ проти жорстокості по відношенню до дітей і нехтування їх прав і свобод.

Але чи не занадто ми далеко зайшли в наданні дітям всієї широти прав і можливостей?

Свобода 6-місячного малюка обмежена манежем і маминими руками.

Свобода годовасика поширюється вже на всю квартиру і пісочницю у дворі. І майже повний мамин контроль.

7-річка, можливо, сам ходить в школу, а там - в їдальню, роздягальню, спортзал. Батьки на зв'язку.

15-річний підліток майже самостійний. Батьки хочуть, щоб він попереджав про свої плани і погоджував їх.

Тобто, в нормі, ми поступово даємо дитині більше свободи і передаємо більше відповідальності за своє життя.

Але що зараз відбувається з багатьма дітьми вже від 8-10 років?

• вони сидять в гаджетах, живуть вдома, як сусіди, які не зважають на інтереси інших членів сім'ї
  • б’ють людей, які зробили їм на вулиці зауваження, підпалюють бомжів
  • Збиваются в дитячі банди, булять однокласників
  • Не поважають батьків і використовують їх, як кормову базу

Звідки ця безмежна підліткова жорстокість, підрив всіх авторитетів, неповага до всього і всіх? І що, взагалі, відбувається?

У світі відбуваються зміни, які несуть в собі, як плюси, так і великі мінуси для розвитку нових поколінь.

• Ідея свободи і рівності дорослих і дітей. Нехай дитина сама вирішить, що вона хоче робити, а що ні. Прямо з колиски.
  • Ідея успішності, кар'єри. Батьки зайняті карєрою. І, якщо раніше виховання брала на себе ідеологізований навчальний заклад, то тепер ніхто не бере.
  • Ідея, що ми прийшли в життя для насолоди. Подивіться рекламу і ви зрозумієте, як треба жити! Які зобов'язання? Діти і батьки сидять в своїх гаджетах поруч, але не разом.

Ну, і чим це погано? - запитаєте ви? Як говорив Гіппократ: «Все є ліки, і все є отрута. Вся справа в дозі ».

Ідея свободи і рівності всіх призвела до того, що батьки обдарували дітей такою свободою, яку ті не можуть забрати. Свободою без відповідальності!

Ідея успішності і кар'єри привела до того, що діти надані собі і один одному. І діти керують дітьми в бандах і агресивних групах в школі.

Девіз «Грай та насолоджуйся» призвів до того, що дорослі самі стали багато сидіти в гаджетах і насолоджуватися своїм життям, сунувши також гаджет в руки дитині.

Якщо цей сніжний ком не зупинити, виросте покоління без цінностей, без принципів, без бажання творити. «Зневажати і споживати», - ось буде їх девіз.

І що ж робити? Напишу поки тезисно:

• Любіть дітей! Безумовно, щиро, як велику коштовність!
  • Тримайте дітей при собі! Не передоручайте їх вчителям і гаджетам.
  • Виховувайте цінності! Свої, сімейні цінності! Не дозволяти соціуму прищепити вашим дітям те, що віддалить їх від вас.
  • Розтавте пріоритети. Що для вас особисто важливіше? Доля вашої дитини або ваша кар'єра?
  • Станьте справжніми батьками! Ви - не друг своїй дитині, поки вона хоча б не стане підлітком. Ви їй – БАТЬКО/МАТИ , мудрі, надихаючі, допомагаєте дитині увійти в доросле життя.

Дитина - це гілка генеалогічного дерева. І, якщо не ви маєте її, то знайдуться ті, хто «прищепить» її на свій ствол. І тоді з наших дітей виростуть не наші діти.

На щастя, стає все більше батьків, які з любов'ю і відповідальністю ставляться до своїх дітей, виховують їх розумними, добрими, люблячими і відповідальними. І це риси справжніх альф.

Джерело Інстаграм-сторінка svetlananaumova777