Роль батька у вихованні дітей

Татова любов — мов океан,

Де — ні дна, ні берега земного…

В неї, справді виміру нема,

Бо вона, як в матері, від — Бога.

Сергій Рачинець

/Files/images/1020x565.jpg

Виходячи з відмінностей материнської і батьківської любові, можемо визначати і різні ролі батьків для формування особистості в дитині.

Батько - єдиний герой для дитини, який здатен розігнати тіні і злякати будь-яке чудовисько.З татом у дитини пропадає страх. Тато всемогутній і невразливий, він може все в очах дитини.

Батько менше опікає дітей, надає їм більше самостійності, виховуючи в дитині самодисципліну. Цим самим батьки заохочують процес відділення дитини від матері і прискорюють адаптацію до соціальних умов.

Авторитарність батька створює на розумові характеристики дітей позитивний вплив, тоді як авторитарність матері – негативна.

Батько може сформувати у дитини здібність до ініціативи і протистояння груповому тиску. Чим більше дитина прив'язана до матері (в порівнянні з батьком), тим менш активно вона може протистояти агресії оточуючих.

Батько дуже сильно впливає на розвиток таких якостей в дитині як:

• стриманість;
  • неквапливість;
  • емоційна врівноваженість;
  • безтурботність;
  • спокій;
  • оптимізм;
  • старанність;
  • відповідальність.

Знаючи особливості батьківської любові і ролі батька в сімейних відносинах, хочеться зробити тільки один висновок. Навіть якщо трапилося розлучення, зв'язок з рідним батьком не повинен припинятися.