"Ні, не хочу, не буду"

або криза 3 х років у дитини

Як безболісно пережити кризу 3-х років – Щоденник мами

1. Негативізм. Дитина дає негативну реакцію "ні!".

2. Упертість – це один з етапів у розвитку свого «Я».

3. Перекірливість. Маля раптом повстає проти звичайних справ, які раніше виконував без проблем. Перекірливість спрямована не на людину, а проти колишнього способу життя.

4. Свавілля. Тепер завжди на перший план виходить те саме, дуже знайоме, «Я сам!».

5. Протест, бунт. Малюк з усіма йде на конфлікт, причому батькам здається, що він злісно знущається з них.

6. Знецінення. Демонстративно ламає іграшки, вивертає косметичку та малює найкращою маминою помадою по стінах. Може обзиватись, битися. Такі явища свідчать про те, що у дитини змінюється ставлення до інших людей і до самої себе. Він психологічно відокремлюється від близьких дорослих.

7. Деспотизм та ревнощі. Дитина, будь-що-будь, хоче домогтися, щоб виконувалося будь-яке її бажання. Кошти, якими він буде користуватися в цьому випадку, можуть бути найрізноманітнішими, залежно від «слабкого місця» в поведінці батьків.

Істерики стають інструментом маніпуляції. Дитина починає перевіряти межі дозволеного, чи допоможе такий метод досягти свого бажання чи ні. До речі, істерики вимагають глядачів – ось чому малюк так любить влаштувати сцену в магазині, на дитячому майданчику чи прямо посеред міської вулиці.

Вирізка вебінару Розумні батьки - щасливі діти (Криза 3-х років. Істерики. )

Щоб вдало пройти кризу трьох років, треба пам'ятати про принципи: твердість у намірах, але гнучкість у діях. При цьому важливо враховувати індивідуальні особливості малюка.

Підсумком проходження кризи 3 років є поява новоутворень, необхідні подальшого правильного розвитку – самосвідомості, вольових якостей, самостійності.

Відсутність кризи трьох років може бути сигналом затримки розвитку дитини, тому зустрічайте цей вік із радістю: малюк стає самостійним!

Отже, рецепт від кризи трьох років дуже простий: терпіння, розуміння, творчість, ігри та, звичайно ж, почуття гумору.

Від того, як ви будете поводитися з дитиною під час цієї кризи, залежить, чи збереже ваш малюк активність, завзятість у досягненні мети, чи продовжуватиме прагнути до самостійності. Або він зламається і стане покірно слухняною, безвільною, залежною людиною із заниженою самооцінкою.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

1. Станьте більш гнучкими, розширте права та обов'язки дитини.

2. Дитина в період кризи 3-х років випробовує характер дорослих, перевіряючи по кілька разів на день, чи те, що було заборонено вранці, заборонять увечері. Виявляйте твердість. Встановлюйте чіткі заборони. Заборон має бути не більше 5. Цієї лінії поведінки повинні дотримуватися всі дорослі.

3. Дозволяйте малюкові бути самостійним. Не втручайтеся (по можливості) у справи дитини, якщо вона не просить.

4. При спалахах впертості, гніву відволікайте малюка на що-небудь нейтральне (згадуйте, якого собачку, кота або метелика Ви бачили на прогулянці).

5. Коли дитина злиться або в неї істерика, то марно пояснювати, що так робити нехорошо. Відкладіть це доти, доки малюк не заспокоїться. Візьміть його за руку і відведіть у спокійне місце, де не буде «глядачів» і дитині не буде для кого відтворювати свої емоції.

6. Використовуйте гру для згладжування кризових спалахів. Наприклад, якщо дитина відмовляється їсти, не наполягайте, посадіть ведмедика за стіл і нехай малюк його годує, але разом з тим розповідаєте, що ведмедик любить їсти по черзі - ложка йому, ложка Маші. Обіграти можна багато: умивання, одягання, прибирання іграшок.

7. Обов'язково підкреслюйте, яка дитина вже велика, не сюсюкайтесь і не робіть все за малюка. Розмовляйте з ним, як із рівною людиною, думка якої Вам цікава.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ КРИ3И

1. Не достатньо уваги.

2. Забагато заборон.

3. Нав'язування своїх правил поведінки.

Криза 3-х років /Кризис 3 Лет