МАМА, Я ТЕБЕ НЕНАВИДЖУ!

/Files/images/16762478-900x504.jpg

Мати і дитина - дві найближчі людини на Землі. Здавалося б, відносини між ними повинні бути теплими і довірчими. Але часом улюблене чадо буквально встромляє ніж в серце жінки, кидаючи жорстокі фрази, зізнаючись у ненависті. Звідки береться ця злість і як налагодити відносини?

Саме цю фразу часто чують мами, коли діти досягають 5-ти річного віку.

Зазвичай це відбувається в конфлікті, коли мама відмовляється робити щось для дитини. Дитину переповнюють сильні емоції, вона і правда злитися на маму і ось так висловлює своє злість. Добре, коли мама все це розуміє і спокійно ставиться до дитячої агресивності, але часто мама вірить дитині, їй здається, що син або дочка і правда можуть її ненавидіти за те, що вона не дозволила дивитися мультики або не погодилась купувати іграшку.

Якщо це про вас, давайте поміркуємо разом: ненависть - сильна, стабільна емоція, це навіть не емоція, а почуття. Воно формується протягом тривалого часу і залишається з людиною надовго. Ненависть не проходить за 15 хвилин, вона не може змінитися на любов після поїдання морозива.

Звичайно, мультики могли бути останньою краплею і дитина правда почала Вас ненавидіти, якщо це так, навряд чи мультик врятує ситуацію , тут потрібно міняти всю систему відносин. З іншого боку, найчастіше діти не мають на увазі, що вони ненавидять маму насправді, це спосіб сказати:

«Я злюся на тебе і хочу отримати мультик, дозволь його подивитися або я продовжу злитися на тебе.» Деяким мамам складно витримувати злість дітей, їм здається, що якщо дитина злиться на маму, значить вона погана

ЯК БУТИ?

Заспокоїтися всім сторонам. Не варто зопалу з'ясовувати, чому дитина так сказала, карати або намагатися викликати почуття провини. В такий момент це ніяк не допоможе виправити ситуацію, нічому не навчить сина або дочку.

Перше, що потрібно зробити, - замовчати. Постарайтеся впоратися з диханням, щоб воно вирівнялося. Це буде означати, що ви взяли себе в руки. Якщо дитина маленька, сядьте так, щоб ваші очі були на одному рівні. Добрим, співчуваючим голосом скажіть: «Таня, ти злишся. Давай я допоможу впоратися з емоціями ». Добре, якщо вона погодилася потопати ногами з усієї сили або на рахунок до десяти сильно-сильно стиснути кулаки, а потім різко розслабити руки. Або побити подушку. Нехай фізично проявить гнів!

Коли агресія направлена ​​в правильне русло і прожите, важливо дати зрозуміти, що ваші відносини на цьому не закінчені, що ви дитину як і раніше любите і знаєте, що це взаємно. Міцно обійняти, погладити, поцілувати. Можна мовчки, можна, промовляючи: «я так тебе люблю».

Якщо у вас підліток, краще піти на деякий час в іншу кімнату. І вам, і йому може бути легше заспокоїтися, не бачачи один одного. «Мені здається, що зараз ми не зможемо спокійно поговорити. Давай я піду ненадовго, ми заспокоїмося, а потім обговоримо, що сталося. Мені потрібен час, щоб подумати над твоїми словами ». Говоріть це спокійно, без грубості, жорсткості і цинізму в голосі.

Потім потрібно подумати, що конкретно виявилося спусковим гачком. Що ви зробили такого неприйнятного для дитини? Згадайте все: крок за кроком поверніться назад, до того моменту, коли почалося перше нерозуміння. Прослідкуйте, як воно визрівало. Цей екскурс в історію ваших взаємин багато пояснить. Якщо зможете подивитися на ситуацію з боку і прийняти те, що дитина завжди робить найкраще з можливого в конкретний момент, почуєте інше. Це не дитина погана, це їй погано. За такими злими словами як «мама, я тебе ненавиджу», зазвичай ховається крик про допомогу: «мама, допоможи мені, врятуй мене від самого себе», а іноді і «захисти мене від тебе».

Коли сторони охололи, відновіть стосунки. З підлітком іноді це зробити простіше, якщо чесно запитати у нього, що для цього потрібно. «Як ти вважаєш, що нам з тобою зробити, щоб виправити те, що сталося?» Зазвичай діти пропонують внести в життя не такі вже складні зміни: не входити в їхню кімнату без стуку, що не ритися в особистих речах, дозволити гуляти на годину довше. Вислухайте пропозиції, висловіть у відповідь свою думку (звичайно, не скочуючись знову в обвинувачення), прийдіть до консенсусу і, найголовніше, почніть дотримуватися домовленостей, інакше в наступний раз дитина вам не повірить.

Безкоштовний 3-х денний онлайн майстер-клас для батьків

17, 18 И 19 травня о19:00

Навчіться виховувати дитину без скандалів, проблем і істерик. Ви збережете свої нерви і будете спокійні за її майбутнє!

На майстер-класі:

  • Як формуються звички і погляди дітей, які визначають їх майбутнє
  • Як батьки неусвідомлено заважають дитині реалізувати себе в житті
  • Як навчити дитину не боятися складнощів і доводити почате до кінця
  • 4 кризи в віці від 0 до 11 років та їх наслідки для психіки дитини
  • Як навчити дитину без криків і істерик відстоювати свою думку
  • 5 правил, які значно знизять частоту істерик
  • Причини, які впливають на тривалість і інтенсивність дитячих істерик

Реєстрація: https://karpachoff.com/prod/0-7/conv/#

Кiлькiсть переглядiв: 240