Хочу спочатку відзначити: мacтурбація в будь-якому віці не є небезпечною! Головне, щоб дитина не використовувала предмети, які можуть нашкодити здоров'ю, і робила це чистими руками.

❗Необходімо звернутися до фахівців, якщо під час мacтурбації дитину неможливо відволікти, вона починає злитися, або мастурбує дуже часто, не приховуючи цього.

Що точно НЕ треба робити, якщо дитина мaстурбірует:*Не лайте і не залякуйте. Це може сформувати комплекси, які позначаться на відносинах з партнером в дорослому житті
*Не треба соромити! Так тема сексу стане забороненою для обговорення з батьками, і дитина не звернеться до вас з проблемами*Не обговорюйте ситуацію з усіма. Навіть з чоловіком говорите так, щоб дитина не чула.
Що робити, якщо дитина мaстурбірует частіше 1 рази в день:
- Заведіть щоденник поведінки дитини і відзначайте, коли дитина мaстурбіровала, і що було «до» (сварка батьків і т.п.) або «під час» (захопилася переглядом мультика і тп)
- Постарайтеся акуратно переключити (відвернути, запропонувати альтернативу)
- Обов’язково проговоріть правила безпеки і правила трусиків: «Це твоє тіло, ти можеш його чіпати, але дуже важливо, щоб руки були чисті, і щоб тебе ніхто не бачив!»
- Сходить до лікарів, здайте аналізи, можливо, причина не психологічна
- Знижуйте підвищену збудливість: дотримуйтесь чіткого режиму дня, приберіть телевізор і гаджети, знизьте навантаження, більше прогулянок на вулиці і активності
- Забезпечуйте дитину соціально прийнятними джерелами тілесних відчуттів: заняття спортом, масаж, самі розподіляйте імпульс по всьому тілу щільними натисканнями
- Якщо дитина мастурбує перед сном, змініть ритуал засипання: будьте поруч, гладьте ручки, масажуйте спинку і т.п.
- Будьте максимально з дитиною, поки вона не припинить за допомогою мacтурбації знімати емоційну напругу.
! емоційну напругу необхідно знижувати по-іншому !
Для цього використовуйте рекомендації вище, а також різні ігри, вправи та арт-практики:
- М’яти пластилин, глину, тісто, фольгу, папір
- Іграти з піском / манкою

Сенсорні ігри (по посиланню в шапці профілю на Істаграм-сторінці elena_burevaya)

Причини

одного разу випадково відчувши позитивну емоцію, дитина, яка страждає нестачею уваги, ласки, любові, тілесного контакту, може почати мacтурбіровать все частіше і частіше. Тим самим вона добирає відчуття радості.

• Деякі ситуації "допомагають" дитині зрозуміти, що в області статевих органів є якесь приємне відчуття:
  • Шлепкі по попі (при ударі збільшується приплив крові до статевих органів)
  • Часте інтенсивне підмивання
  • Тугий одяг (змушує дитину постійно поправляти трусики)
  • Хтось під час гри випадково штовхнув дитини в область статевих органів
  • Лоскотно внизу живота, ближче до геніталій
  • Копіювання старших брата/ сестру, героя в кіно, батьків, однолітків (якщо випадково помітив)

Психологічні причини

• після народження молодшого до старшої дитині стали відноситься різко по-іншому
  • рання розлука з мамою
  • завищені вимоги з боку батьків
  • занадто багато обмежень і заборон в житті дитини
  • дитині здається, що їїне люблять
  • дитина відчуває себе самотньою і нікому непотрібною
  • поведінка батьків дуже запальна, непослідовна
  • батьки часто кричать і сваряться між собою (розлучення батьків)
  • різка адаптація до садка
  • і т.п.

центр задоволення у дошкільника - це обійми мами, запах мами, спільна прогулянка, спільна гра і т.п.

• До пубертату мастурбація не про отримання задоволення, а про стрес, напругу, про нудьгу.

Рекомендація "не заважайте дитині, це її тіло і її справа" чи допоможе в 2-4 роки припинити мaстyрбіровать? Ні!

Все рівно наоброт: чим довше ви не отримуєте задоволення через "центр задоволення", тим менше цього хочеться.

Тому найголовніша рекомендація при дитячій мaстyрбаціі: необхідно на якийсь період (1-2 тижні) стати максимально залученими батьками і просто не давати дитині можливості цим займатися, паралельно допомагаючи їй знімати емоційну напругу іншими способами

Джерело Інстаграм-сторінка @elena_burevaya