ПАМ’ЯТКА

ДИТИНА ПУСТУЄ

Цей тип поведінки досить поширений серед дітей молодшого віку, особливо серед чотирирічних. Хоча, поклавши руку на серце, дитина будь-якого віку час від часу веде себе подібним чином.

Якщо діти пустують занадто часто або в невідповідний час, то це може викликати серйозні проблеми.

/Files/images/1i_018.jpg

Як запобігти проблемі?

• Надавайте дитині побільше можливості побавитися і навіть заохочуйте її до цього в спеціально відведений час. Якщо вона буде дуріти саме в цей час, скажіть їй, що вона робить добре, тому що нікому не заважають, що дорослим весело на неї дивитися.

• Іноді пропонуйте самі побалуватися, допомагаючи дітині зрозуміти, що це зовсім не погана поведінка, якщо нікому не заважаєш і не псуєш речі.

якщо ви хочете привчати дитину до хорошої поведінки, спочатку її потрібно привчити до того, щоб вона вас слухалася.

Ваші прохання повинні бути спокійними, але чіткими розпорядженнями, звучати вагомо і супроводжуватися контролем.

"Слухатися або не слухати батьків" - це визначається не тільки тим, що і як говорять батьки, це визначається ще й просто звичками дитини.

Чи складно домогтися, щоб у вашої дітини з'явилася така звичка? Багато що залежить від віку: підлітка привчити слухатися батьків - складно, для багатьох мам майже нереально (тато частіше силовик і тому простіше вирішують ці питання), а виробити таку звичку у маленької дитини – більш реально. В принципі, чим раніше ви почнете виробляти у вашої дитини звичку вас слухати і слухатися, тим вам буде простіше.

Найпростіший метод, який вам в цьому допоможе, це метод "Вісім кроків". Ідея його в тому, щоб привчати дитину вас слухати, починаючи з найпростіших, елементарних речей, і дуже поступово, методично переходити крок за кроком до речей більш важким.

переведено: "76 рецептов правильного общения с вашим ребенком. Подсказки родителям и воспитателям" Свирская Лидия Васильевна